Sandrone - Barolo Le Vigne

€ 109,00
Nog %1 beschikbaar
Sandrone Luciano Sandrone is sinds de eerste oogst in 1978 tot grote hoogte gestegen. Zijn wijnen uit het topsegment behoren tot een select gezelschap van flessen waar jaarlijks om gevochten wordt. Maar ook in de prijsklasse daaronder maakt hij wijnen van hoog niveau. Zacht en geurig; NoordwestItal . . .

Meer over deze producent

Specificaties

Meer informatie
Fiche Download product fiche
Druivenras(sen) Nebbiolo
Afsluiting Kurk
Regio Piëmonte
Smaaktype Vol en houtgelagerd
Inhoud 0,75
Wijnhuis Sandrone
Land Italië

Details

Sandrone - Barolo Le Vigne S&P is een wijn uit de Piemonte regio in Italië, specifiek uit de streek Barolo. De wijn wordt gemaakt van de druivensoort Nebbiolo, die bekend staat om zijn complexe smaken en aroma's van rood fruit, kruiden en specerijen. De Le Vigne S&P is een speciale selectie van de meest veelbelovende wijngaarden van Sandrone, die specifiek geselecteerd zijn voor hun kwaliteit en potentieel. De wijn wordt gerijpt voor ongeveer 36 maanden in Franse eikenhouten vaten, waardoor de tannines zacht worden en de smaken zich ontwikkelen. Deze wijn wordt beschouwd als een van de beste Barolo's uit de streek en is gewaardeerd voor zijn complexiteit, elegantie en verfijning. Het is een wijn die perfect past bij rood vleesgerechten, wild of gerechten met truffel. Sandrone is een van de meest gewaardeerde wijnproducenten in de Barolo regio en de Le Vigne S&P is een van de topwijnen van het bedrijf. Het is een wijn die een lange levensduur heeft en beter wordt naarmate hij ouder wordt.

smaakimpressie

Donker robijnrood van kleur. Indrukwekkende neus met een groot scala aan florale (droge rozen, eucalyptus) en rijp fruitige (pruimen, bramen) aroma’s, ondersteund door goed geïntegreerde houttonen, een hint van tabak en specerijen. Bijzonder elegant, uitstekend in evenwicht, goed versmolten tannines, fluweelzachte, bijna milde structuur, veel sap en een lange, zwoele finale met nuances van drop en rijp fruit.

vinificatie

De druiven van elk van de vier wijngaarden worden apart gevinifieerd. De inweking duurt 9-10 dagen in RVS tanks, de alcoholische gisting 28 dagen. De malolactische gisting vindt plaats in Franse eikenhouten vaten met een inhoud van 500 liter. In dezelfde vaten volgt een opvoeding van 18 maanden. De assemblage van de diverse cuvées vindt plaats in de zomer van het tweede opvoedingsjaar. Na het bottelen rust de wijn nog 18 maanden op fles voor het verkocht mag worden.
Geen 18, geen alcohol
Onder de 18 jaar verkopen wij geen alcohol, bij aflevering van al onze zendingen wordt altijd een leeftijdscheck uitgevoerd