Bernard Defaix - Chablis Grand Cru Vaudesir
Nog %1 beschikbaar
Specificaties
Fiche | Download product fiche |
---|---|
Druivenras(sen) | Chardonnay |
Afsluiting | Kurk |
Regio | Bourgogne |
Smaaktype | Medium bodied, aromatisch en houtgelagerd |
Inhoud | 0,75 |
Wijnhuis | Domaine Bernard Defaix |
Land | Frankrijk |
Details
Bernard Defaix is een wijnmakerij in de regio Chablis in Frankrijk. Ze produceren een Chablis Grand Cru Vaudesir, een witte wijn gemaakt van 100% Chardonnay-druiven geteeld in de Vaudesir-wijngaard. Deze wijngaard wordt beschouwd als een van de beste Grand Cru-locaties in Chablis en staat bekend om het produceren van wijnen met een hoge mineraliteit en een sterke zuurgraad. De wijn wordt gerijpt in eikenhouten vaten om het een rijke, boterachtige smaak en een lange afdronk te geven. Het wordt beschouwd als een wijn van hoge kwaliteit die goed samengaat met zeevruchten en ander wit vlees.
smaakimpressie
Geweldige wijn, zeer aromatisch, met florale en minerale accenten. Vol, krachtig, gul, verleidelijk, complex, breed en lang in de mond, met een rijke, elegante en verfijnde minerale finale. .
vinificatie
“Om goede wijn te kunnen produceren heb je goede druiven nodig” is het belangrijkste motto van Didier en Sylvain. De gezonde druiven worden (al 20 jaar) mechanisch geplukt voor meer flexibiliteit. Kort daarop bereiken ze de kelders waar ze nog eens worden gecontroleerd en zacht geperst. De alcoholische en malolactische gisting vinden hier plaats in 1-5 jaar oude eikenhouten vaten met regelmatige ‘bâtonnage’ (roeren) van de ‘lies’. De jonge wijn rijpt nog 15 maanden op zijn ‘lies’ (eigen fijn bezinksel) zodat het hout de terroir karakteristieken niet gaat domineren. Door de koude temperaturen in de oude familiekelder in het hart van Milly, klaart de wijn volledig natuurlijk door bezinking. Geen filtering nodig voor het bottelen. .